3
%10
180,00 TL
200,00 TL
Kazancınız
:
20,00 TL
Kısa Ürün Açıklaması

“Bir yazar benim gibi edebiyatın her türünde ve iki dilde ürün veriyorsa, dünyada ne olup bittiğinden haberliyse, ister istemez siyasete de bulaşacak, aydın olmanın sorumluluğu gereği, yönetim ve yöneticiler hakkındaki görüşlerini, olası baskılara göğüs germeyi de göze alarak dile getirecektir. Bu içine kapalı ülke, hayal ettiğimiz Türkiye değil.
Yazılarımın çizdiği son yirmi yıllık karanlık tablo kötümser bir bakış açısı sergiliyor. Ama henüz ümidimi kaybetmedim. Türkiye halklarından bir aydınlanma bekliyorum ve 2023 seçimlerinde, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin yüzüncü yılı Devamını Gör

Türü
:
Deneme
Sayfa Sayısı
:
208
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
2/2023
Boyutlar
:
13.5 x 21.0
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786258232103
adet
payment Kredi Kartına Taksit İmkanı
Planlanan Teslimat
:
23.04.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • “Bir yazar benim gibi edebiyatın her türünde ve iki dilde ürün veriyorsa, dünyada ne olup bittiğinden haberliyse, ister istemez siyasete de bulaşacak, aydın olmanın sorumluluğu gereği, yönetim ve yöneticiler hakkındaki görüşlerini, olası baskılara göğüs germeyi de göze alarak dile getirecektir. Bu içine kapalı ülke, hayal ettiğimiz Türkiye değil.
  Yazılarımın çizdiği son yirmi yıllık karanlık tablo kötümser bir bakış açısı sergiliyor. Ama henüz ümidimi kaybetmedim. Türkiye halklarından bir aydınlanma bekliyorum ve 2023 seçimlerinde, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin yüzüncü yılını layıkıyla kutlayacağımıza inanmak istiyorum. Bu mutlu günü beklerken ülkemizin onarılması için savaşalım. Özgür Türkiye, yazıyorum adını!”

  1976’da Türk Dil Kurumu Öykü Ödülü’ne layık görülen, 1981’de ise darbe hükümeti tarafından tüm baskıları toplatılan ilk kitabı Uzun Sürmüş Bir Yaz ile başlayan ve bugün yarım yüzyıla yaklaşan yazarlık yolculuğuna edebiyatın her türünde ve iki dilde elliye yakın yapıt sığdırmayı başaran usta yazar Nedim Gürsel’den Türkiye’nin yakın tarihinin kaydını tutan ve her satırı “sizi öfkeden ağlatacak bir ümit” taşıyan siyasi ve kültür içerikli yazılar, açık mektuplar, söyleşiler…  Berat Erbaş’ın Fransızca aslından çevirisiyle.
  Özgür ve demokratik bir Türkiye ümidiyle, “bu davet bizim.”

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.