3

Son 2.000 Yılın En Büyük Buluşları

Yazar Adı: John Brockman
319,93 TL
Kısa Ürün Açıklaması

Günümüzün Önde Gelen Düşünürleri Dünyamızı Şekillendiren Buluşları Anlatıyor

Editör John Brockman, internet sitesinde misafir ettiği bir salon dolusu bilim insanına düşündürücü bir soru sordu: “Son 2.000 yılın en büyük buluşu nedir?” Sadece kendilerince doğru olan cevabı vermekle yetinmeyen katılımcılar özgünlük, kışkırtıcılık ve entelektüel gösteriş için yarıştı.
 
Bu kitap çok çeşitli, bazıları katılımcıların kendileri kadar tuhaf 100’den fazla yanıttan örneklerin gözler önüne serildiği bir s Devamını Gör

Türü
:
Sayfa Sayısı
:
208
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
12/2023
Boyutlar
:
13.5 x 21.0
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786254104091
adet
payment Kredi Kartına Taksit İmkanı
Planlanan Teslimat
:
18.07.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • Günümüzün Önde Gelen Düşünürleri Dünyamızı Şekillendiren Buluşları Anlatıyor

  Editör John Brockman, internet sitesinde misafir ettiği bir salon dolusu bilim insanına düşündürücü bir soru sordu: “Son 2.000 yılın en büyük buluşu nedir?” Sadece kendilerince doğru olan cevabı vermekle yetinmeyen katılımcılar özgünlük, kışkırtıcılık ve entelektüel gösteriş için yarıştı.
   
  Bu kitap çok çeşitli, bazıları katılımcıların kendileri kadar tuhaf 100’den fazla yanıttan örneklerin gözler önüne serildiği bir sergi alanı niteliğinde. Nörobilimci Colin Blakemore ve diğerleri doğum kontrol hapını savunurken, biyolog Richard Dawkins’in spektroskobu aday gösterdiği, fizikçi Freeman Dyson’ın samanın önemini vurguladığı ve Nature’ın eski editörü John Maddox’un kalkülüsü tercih ettiği bir tür açık oturuma hazır mısınız? Bilgisayar, genetik mühendisliği, atom bombası, masa oyunları, ayna, anestezi, kâğıt, klasik Batı müziği ve okuma gözlüğü gibi buluşların da bilimsel metot, demokrasi ve bilinçaltı fikri gibi kavramların da destekçi bulduğu bu açık oturumun sonucu ne mi? 
   
  İlgi çekici yeni fikirlerle ve eski fikirlere dair yeni bakış açılarıyla dolu son derece seçkin, capcanlı ve ilgi çekici bir koleksiyon…


  “Son 2.000 yılın en büyük buluşlarının ne olduğu sorusunu ortaya atan Editör John Brockman, yüzden fazla saygın düşünürden şaşırtıcı ve düşündürücü yanıtlar aldı. Bu yanıtları okumak bana ne kadar muhteşem bir dünyada yaşadığımızı hatırlatıyor.”
  Bill Gates

  “Edge internet sitesinin misafir bilim insanlarına son 2.000 yılda dünyamızı en çok değiştiren buluşun ne olduğunu soran Editör John Brockman, kitabı için Stewart Brand, Richard Dawkins, Steven Pinker ve Murray Gell-Mann gibi büyük entelektüellerin en etkileyici yazılarından yüz tanesini seçmiş. Her bir buluş için kimisi pek çok bilgiyle dolu bir makaleyi, kimisi de bir internet sitesi denemesini andıran yazıların paylaşıldığı bu kitap, bu milenyumda okuma listenize mutlaka eklemeniz gereken keyifli bir eser.” 
  Publishers Weekly
   
  “Son 2.000 yılın en büyük buluşları olarak yüzden fazla katılımcının kimisi bariz (peş peşe üç kişinin önerdiği kalkülüs), kimisi beklenmedik (‘hatalarımızı düzeltmemizi sağlayan’ silgi), kimisi yaratıcı (‘okuyan veya ince işçilik yapan herkesin çalışma hayatını ikiye katlayan ve dünyanın kırk yaşın altındakiler tarafından yönetilmesini önleyen’ okuma gözlüğü) olan adaylarını içeren bu müthiş kitap, kapağını açan tüm okurlara, söz konusu katılımcılarla hemfikir olsalar da olmasalar da entelektüel sürprizler sunuyor.” 
  Library Journal
   
  “Editör John Brockman bu kitabıyla araştırmaların yürütülme biçimindeki büyük değişimi onaylıyor. Kitabı matbaadan bilimsel metoda kadar değişkenlik gösteren yüzden fazla düşündürücü buluş adayından örnekleri içeriyor. İlk bakışta bir buluş olarak görülmeyebilecek pek çok adayla bu şaşırtıcı ve ilgi çekici koleksiyonda her katılımcının kısa bir biyografisi de bulunuyor. Tüm halk kütüphanelerinde bulunması gereken bir eser.”
  Dayne Sherman

  “Yüzden fazla akademisyenin, bilim insanının ve yazarın Brockman’ın temel sorusuna verdikleri yanıtların derlendiği bu eserin en güzel yanı, bir katılımcının çok sıradan görünen bir şeyi aday gösterip sonra onun insanlığa ilk sunulduğu andan itibaren tarihin akışını nasıl değiştirdiğini anlattığı yerler olabilir. Analitik zihinlerden beklendiği üzere sırf sorunun kendisini ele almak için bile az mürekkep dökülmemiş. Katılımcıların kendi adaylarını hararetle savunduğu ve birbirlerini eleştirdiği bu tartışmaları canlı canlı dinlemek ne kadar heyecanlı olurdu. Neredeyse her cevapta bir nüktedanlığın sezildiği bu kitabı okurken insan harika bir akşam yemeği partisine davet edilmiş gibi hissediyor.”
  The Industry Standard

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.