3
%17
Stokta Yok

Toksik İşyeri: İş Hayatında Hızlı Ve Adil Olmanın Yolları

Yazar Adı: Kim Scott
244,85 TL
295,00 TL
Kazancınız
:
50,15 TL
Kısa Ürün Açıklaması

İşyerlerimizdeki eşitsizliklerin “nasıl”ı hakkında, adil davranmayan bir patrona veya iş arkadaşına nasıl yanıt vereceğimiz ya da o kişinin davranışlarını nasıl değiştirmesi gerektiğine dair yeterince konuşmuyoruz. Bu hepimizi etkileyen bir sorun, hepimiz –farkında olmasak da– bazı insanları dışlar, onların değerini düşürür ve potansiyellerini yeterince kullanmazken, diğerlerini işe dahil eder, onlara aşırı değer verir ve onları terfi ettiririz. Bu gibi klişeler ve önyargılar sadece adil olmamakla kalmaz aynı zamanda verimsizliğe de yol açar. 

Kim Scott gerçek zarara neden olan uygunsuz tutum ve davranışların nas Devamını Gör

Türü
:
Sayfa Sayısı
:
472
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
9/2023
Boyutlar
:
13.5 x 21.0
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9786258489910
Planlanan Teslimat
:
23.04.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • İşyerlerimizdeki eşitsizliklerin “nasıl”ı hakkında, adil davranmayan bir patrona veya iş arkadaşına nasıl yanıt vereceğimiz ya da o kişinin davranışlarını nasıl değiştirmesi gerektiğine dair yeterince konuşmuyoruz. Bu hepimizi etkileyen bir sorun, hepimiz –farkında olmasak da– bazı insanları dışlar, onların değerini düşürür ve potansiyellerini yeterince kullanmazken, diğerlerini işe dahil eder, onlara aşırı değer verir ve onları terfi ettiririz. Bu gibi klişeler ve önyargılar sadece adil olmamakla kalmaz aynı zamanda verimsizliğe de yol açar. 

  Kim Scott gerçek zarara neden olan uygunsuz tutum ve davranışların nasıl fark edileceğini gözler önüne seriyor. Bu mekanizmaların eşitsizliği ve adaletsizliği nasıl sürdürdüğünü ve şirketlerin başarılı olmasını nasıl engellediğini anlamaya yardımcı oluyor. 

  Toksik İşyeri, herkesin birbiriyle etkili bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan saygı atmosferinin olduğu bir kültür inşa etmek için eksiksiz bir strateji. Liderlerin ve ekiplerinin, potansiyellerini göstermesini ve birlikte çalışmanın keyfini hissetmesini sağlayan bir işyerini nasıl yaratmaları gerektiğine dair ihtiyaç duyulan bir rehber.  

  “Kim Scott cesur bir vizyon sunuyor: Saygı ve işbirliğinin tahakküm ve uyumluluğa üstün geldiği bir işyeri. Toksik İşyeri, ahlaki cesaret ve pratik çözümlerin parlak bir bileşimi.”
  —Daniel H. Pink 

  “İşbirliği ve saygı yoluyla önyargı ve ayrımcılıkla 
  mücadele için uygulanabilir, etkili yollar.”
  —Sheryl Sandberg

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.