3
Kısa Ürün Açıklaması

Oya Dalgıç çevirisi,
David Garnett’in önsözü,
Peter Monro Jack’in sonsözü,
Yazar ve dönem kronolojisi,
Kitaba dair görsellerle.

Virginia Woolf’un en uzun romanı olan Yıllar, bir ailenin üç nesillik öyküsünü kusursuz bir dönem resmi içinde sunar.

1880’ler Londrası’nda Viktorya Çağı’na özgü geniş bir evin öyküsüyle açılan Yıllar, yeni bir devre umutla bakan Pargiter ailesinin elli yıl boyunca yaşadığı acı tatlı deneyimleri Woolf’un öteki romanlarından farklı, gerçekçi bir anlatımla tasvir eder. Çağdaş kapital Devamını Gör

Türü
:
Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
:
388
Kapak
:
Ciltsiz
Basım Tarihi
:
11/2023
Boyutlar
:
13.0 x 19.5
Kağıt Tipi
:
2. Hamur
ISBN Numarası
:
9789750535826
adet
payment Kredi Kartına Taksit İmkanı
Planlanan Teslimat
:
17.06.2024
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 0 Yorum
 • Tavsiye Et
 • Hızlı Mesaj
 • Oya Dalgıç çevirisi,
  David Garnett’in önsözü,
  Peter Monro Jack’in sonsözü,
  Yazar ve dönem kronolojisi,
  Kitaba dair görsellerle.

  Virginia Woolf’un en uzun romanı olan Yıllar, bir ailenin üç nesillik öyküsünü kusursuz bir dönem resmi içinde sunar.

  1880’ler Londrası’nda Viktorya Çağı’na özgü geniş bir evin öyküsüyle açılan Yıllar, yeni bir devre umutla bakan Pargiter ailesinin elli yıl boyunca yaşadığı acı tatlı deneyimleri Woolf’un öteki romanlarından farklı, gerçekçi bir anlatımla tasvir eder. Çağdaş kapitalizmin parçaladığı geleneksel ilişkilerin gündelik hayatta yol açtığı gerilimleri içselleştirmeye, savaş öncesinin ütopyacı umutlarıyla savaş sonrasının derin hüznünü bağdaştırmaya çalışan bireylerin kâh karamsar kâh iyimser hallerini anlatan bu unutulmaz yapıt bir devrin nabzını tutan kusursuz bir çağ romanı.

  “Yıllar, anlatımının güzelliğiyle Virginia Woolf’un en hayranlık verici romanıdır.”

  DAVID DAICHES

  “Virginia Woolf’un aklındaki sanat hem ideoloji hem de ütopyadır.”

  TERRY EAGLETON

  Dünya edebiyatının başyapıtları İletişim Klasikleri dizisinde! İletişim Yayınları, Murat Belge yönetiminde edebiyat klasikleri yayımlamaya devam ediyor. İletişim Klasikleri dizisinden çıkan kitaplar, edebiyata karşı sorumluluğu okuma zevkiyle buluşturan bir anlayışla hazırlanıyor. Eserler orijinal dillerinden ve tam metin çevirileriyle yayıma hazırlanırken, ana metne eşlik eden ve yetkin isimlerin yazdığı önsöz ve sonsözlere yer veriliyor. Ayrıca her kitabın başında, yazarın hayatına ve yaşadığı döneme ışık tutan bir kronoloji bulunuyor. İletişim Klasikleri’nin içeriği eserin ilk baskı kapağı, el yazmasından örnek sayfalar, haritalar ve özel çizimlerle zenginleştiriliyor. Diziye özel olarak hazırlanan kapak tasarımında ise, resim tarihinden özenle seçilmiş görseller kullanılıyor.Zengin bir içerikle hazırlanan İletişim Klasikleri dizisi, güvenilir ve özenli bir edisyonla okurla buluşurken, alanında referans kaynaklar sunuyor.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.